Előző cikkünkben rövid áttekintést adtunk a kurzus irányának fontosságáról, most azonban a nyitást vesszük górcső alá. Sokak szerint a pontos nyitási kurzus meghatározása a legfontosabb a kereskedés során. Ez természetesen laikusként is egy teljesen logikus vélemény a devizapárok esetén, azonban jó tudni, hogy a nyitás meghatározását is pontos elemzések kell hogy megelőzzék.
Amennyiben a tréder úgy látja, hogy minden jel a nyitást igazolja, nyitnia kell, függetlenül attól, hogy épp merre halad a kurzus.
Hogy mivel lehet igazolni a nyitási pozíciót?
Természetesen indikátorokkal, amelyekről majd később beszélünk részletesebben. Fontos tehát, hogy a devizapárok esetén a nyitás pillanatában objektíven ítéljük meg az aktuális helyzetet, így az esetek többségében a kurzus mozgásával ellentétesen „tesszük meg a tétjeinket”. Vagyis, ha például a kurzus felfelé halad, nekünk még akkor kell arra „fogadnunk”, hogy lefelé fog majd haladni.
Ez természetesen egyáltalán nem egyszerű, s nem más, mint a pszichológia miatt. Kifejezetten erős idegeket igényelnek a hasonló tranzakciók, s éppen ezért kell mindenképp objektív alapokra helyezni a döntést.
Nincs ez másként a kereskedés megállításának pillanatában sem. Ezt a pontot is igazolhatjuk indikátorokkal, de a kereskedők általában a már említett támaszokat és ellenállásokat keresik, no és természetesen a trendcsatornákat.
Tehát a devizapároknál a belépés és kiszállás pillanatai kiemelt szerepet kapnak, így mindenképp érdemes alaposan áttanulmányozni őket, még mielőtt nagyobb veszteség érné a kereskedőt.