Jelen cikkünkben azt a három pszichológiai tényezőt mutatjuk be, amelyek nagyban befolyásolják a trédereket munkájuk során. Ezek közül természetesen már említettünk néhányat, de most egyfajta szabályként fektetjük le a jelenségeket.
A devizatőzsdén tehát három különféle, s egymásnak ellentmondó érzés befolyásolhatja a kereskedőket. Ez nem más, mint a bizonytalanság, a nyereségvágy és a félelem.
Nem kérdéses, hogy ez a három érzés mindvégig jelen van a kereskedés során, kivéve természetesen azokat a kereskedőket, akik profi módon, képesek voltak legyőzni ezeket az érzéseket, s teljesen elkülönülni tőlük.
Mindhárom emóció teljesen mást vált ki az emberekből, ahogyan a devizatőzsde világában, úgy a hétköznapi életben is. A két világ között óriási hasonlóság mutatkozik, s minden esetben az egzisztenciáról, az alapvető félelmekről szól, no és természetesen arról, hogy az ember mindig többet és többet akar.
Ezek olyan jellemzői az emberiségnek, amelyek a szocializációval egy időben fejlődnek, s néha pozitív, néha pedig negatív hatást keltenek. Az alapvető taktika tehát az, hogy legyőzzünk minden nemű érzést, ami a kereskedés során felléphet, s ne hagyjuk, hogy ezek az érzések egy pillanatig is befolyásolják a döntéseinket, ugyanis ellenkező esetben a döntés nem a mi kezünkbe kerül.
Igen tetemes mennyiségű szakirodalom szól a devizatőzsde pszichológiájáról, s ezt egy sikeres kereskedőnek mindenképp érdemes ismernie. Következő cikkeinkben egyenként mutatjuk be az említett érzéseket, s természetesen az általuk generált következményeket is!